VIII Rotary Forum Split 2020. GMO – Istine i zablude

Na prethodnih sedam Foruma birali smo teme od opće društvenog značaja, a jedna od takvih tema je i GMO. Stoga smo naš tradicionalni Rotary Forum Split, osmi po redu, odlučili posvetiti ovoj temi. Pokušat ćemo dobiti odgovore na pitanja „Je li GMO spas za 800 milijuna gladnih u svijetu ili prijetnja čovječanstvu?“ te „Zašto su 152 dobitnika Nobelove nagrade pokrenuli inicijativu kojom podržavaju GMO?“ Ova tema zasigurno neće u skoro vrijeme postići društveni i znanstveni konsenzus, ali cilj našeg foruma je sagledati to pitanje iz različite perpektive: biomedicinske, pravno-legislativne i bioetičke.
Forum smo podijelili u dvije cjeline: „GMO i znanost“ te „GMO i društvo“. Pozvali smo dobitnika Nobelove nagrade za medicinu te eminentne znanstvenike i stručnjake da kroz predavanja i diskusiju prezentiraju svoje stavove. Također, u domeni pravne regulative i strategije EU prema GMO-u raspravi će doprinijeti zastupnica u Europskom parlamentu dr. Biljana Borzan video obraćanjem.

Knjigu sažetaka možete pogledati ovdje.