ROTARIJANSKA GODINA 2015/2016

(Predsjednik Damir Roje)

•  RC Split je sudjelovao u humanitarnoj akciji IWC Split u prikupljanja sredstava za kupnju školskog pribora djeci obtelji na popisu socijane samosluge udruge Most (25.07.2015.g.).
  • Donacija prijatelje Pere Perišića školskog pribora IWC Split koji je to uručio udruzi Most.
  • Prijatelj Matko Trebotić je u ime Kluba u Supetru donirao svoje djelo Domu djeci bez roditeljske skrbi Sv.Ana u Vinkovcima (20.08.2015.g.)
  • Donacija prijatelje Pere Perišića potrepština za male bebe koja je usmjerena Klubu trudnica i rodilja Split.
  • Donacije odjeće i obuće prijatelja Pere Perišića koja je usmjerena izbjeglicama iz Sirije (1544 komada odjeće i obuće)
  • Donacija Pere Perišića higijenskih potrepština Centru za Socijalnu Skrb u Trogiru, Domu za starije i nemoćne “Zlatne godine” u Žrnovnici te Roku Pleštini (dječaku oboljem od Arnold Chiarijevog sindroma)
  • Donacija Kluba od 1000kn RC Zagreb za izdavanje monografije
  • Donacija prij. Pere Perišića veće količine medicnske opreme Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Splitu.
  • Donacija odječe prij. Perišića iz Engleske Klubu koji je tu donaciju proslijedio Rugby Clubu Nada u Splitu
  • Sudjelovanje u proslavi 20 godina od osnivanja IWC Split (lipanj 2016.g.)
  • Izdavanje suglasnosti za dobivanje stipendije mladom studentu ekonomije Krešimiru Bandiću kako bi realizirao stipendiju austrijskog RC Weis Berg.
  • Pomoć Rotaract Clubu Split prilikom organizacije njigovog vikenda pod nazivom Water sports weekend – Bol na otoku Braču (lipanj 2016.g.)
  • Prijava i kasnije odobrenje prvog Rotary projekta Kluba: District Grant s naslovom „Inteligentnim digitalnim sustavom torakalne drenaže do bržeg oporavka nakon operacije raka pluća“.
  • Zzaključenje akcije doniranja statue Majka i dijete, rad akadenskog kipara Lovre Jakšića koja je zaspočela na Forumu Kluba 2014. godine. U sklopu nacionalnog kongresa „XXIX Perinatalni dani “Ante Dražančić” statua je svečano otkrivena 21.10.2015.g. u atriju Klinike za ženske bolesti i porode KBC Split (splitsko rodilište)
  • Pokretanje Ciklusa javnih predavanja u suradnji s hotelom Park, i realizacija u zacrtanoj dinamici: jednom mjesečno, svaki treći četvrtak u 18:00 sati.
  • Rotary bal – 18. Božićni humanitarni bal uspješno je održan u La Meridien Hotelu Lav 12.12.2015. godine.
  • Rotary forum 2016 na temu „Zdravlje” u MEDILS-u.