ROTARIJANSKA GODINA 2011/2012

(Predsjednik Željan Radman)

• Članovi RC Split donijeli su odluku s ovogodišnjoj klupskoj akciji – donacija nove podizne platforme za osobe s invaliditetom na kupalištu Bene (Udruga osoba s invaliditetom Split). Ukupna vrijednost akcije iznosila je 75 000 kn. Tijekom prvog dijela aktualne rotar.godine prikupljeno je 25 000 kn na tradicionalnom božićnom Rotary balu (10.12.) te 25 000 kn donacijom slike prijatelja Trebotića. Akcija je uspješno okončana održavanjem humanitarne baletne predstave “Grk Zorba” u suradnji s HNK Split (21.03.2012.) na kojoj je od prodaje ulaznica ostvaren prihod od 25 000 kn. Svečanost povodom postavljanja dizalicem, u organizaciji UOSIS, održana je 15.06.2012.
  • RC Split, povodom 80.obljetnice Galerije umjetnina u Splitu (01.12.), donirao je bistu počasnog člana kluba – akademika Krune Prijatelja (djelo akademskog kipara Kažimira Hraste). U sklopu akcije, knjižnici Galerije dodijeljeno je ime akademika Krune Prijatelja.
  • Članovi RC Split i Lions kluba Split sudjelovali u zajedničkoj akciji odavanja počasti postavljanja biste dr. Ive Tartaglie (djelo Ivana Meštrovića) u Galeriji umjetnina u Splitu – svečano otvorenje održano je na dan smrti dr. Tartaglie (03.04.2012.)
  • RC Split nastavio je i dalje akciju “Budi dobar, budi Samaritanac” te je Centru za rehabilitaciju donirana hrana u vrijednosti od 10000 kn
  • Članovi RC Split donijeli su odluku o uključivanju u zajedničku akciji Wustenrot stambene štedionice i Doma za nezbrinutu djecu “Maestral” za kupnju stana kojeg će koristiti štićenici Doma nakon završetka srednjoškolskog obrazovanja. Donacija RC Split iznosi 5000 kn godišnje tijekom za period od 5 godina.
  • Članovi RC Split podržali su humanitarnu akciju UNICEF-a “5 dana života” za djecu roga Afrike (prij.Trebotić – donacija slike, prij. Perišić – sudionik “call centra” – Split, 04.10.)
  • RC Split sudjelovao u akciji LC Split za Udrugu autista Split te u organizaciji koncerta orkestra HRM (donacija usluge “cateringa”)
  • Usvojen je novi Statut kluba te su izvršene sukladne izmjene u Registru udruga
  • Članovi RC Split ugostili su grupu studenata iz Colorada u okviru GSE programa (14-20.04.2012.)
  • RC Split podržao je akcije RTC Split “Uskršnja košarica” te je kao pomoć za organizaciju proslave 10.rođendana kluba (25-27.05.2012.) doniran iznos od 2000 kn