Anđeli

Udruga „Anđeli“ okuplja roditelje djece s teškim oboljenjima i posebnim potrebama koji skrbe o brojnim mališanima čija se zahvalnost za svako dobro koje im je učinjeno može iščitati samo u njihovim pogledima. RC Split je od 2006. godine usmjerio dio svojih aktivnosti pomaganju ove udruge organizirajući čitav niz raznovrsnih akcija s ciljem prikupljanja sredstava namijenjenih opremanju vrtića i RE/HA centra kroz koje djeluje Udruga. Organizirane su tako humanitarne izložbe, koncerti, otkupi slika, izdavanje posebnih grafičkih edicija… Najveća akcija Kluba usmjerena „Anđelima“ realizirana je u srpnju 2009. godine kada je na splitskim Prokurativama Klub organizirao humanitarni koncert na kojem su nastupili brojni splitski glazbenici, a koji je imao izravni TV i radio prijenos. Putem call centra, u kojem se angažirao pored članova Kluba i čitav niz javnih osoba, prikupljen je iznos od preko 2 milijuna kuna, a koe su utrošene za opremanje i uređenje prostora Udruge. I na posljednjem Rotary forumu Udruzi je uručeno pomagalo ”Horizon stander” koje omogućava dovođenje u vertikalan položaj osoba koje to ni same ni uz tuđu pomoć nisu u stanju.